Seventh-day Adventist® Church

Biserica Romana Adventista Frankfurt - Rüsselsheim Familie - Sanatate - Finante - Credinta

Biserica Adventista Romana Frankfurt - Rüsselsheim
a fost fondata in anul 2021 de un grup de romani adventisti din Rüsselsheim si imprejurimi, din dorinta de a fi o platforma de prietenie si sprijin pentru romanii si vorbitorii de romana din regiunea Hessen. Sub Motto-ul "Viata din belsug", misiunea noastra este de a oferi sprijin informational si practic, ca membri si participantii la intalnirile noastre sa aiba o viata de succes in patru domenii esentiale: Familie, Sanatate, Finante si Credinta.

SCOPUL NOSTRU

Am fost născuți pentru a reflecta imaginea unui Dumnezeu care are suficientă putere pentru a crea universul meu, care este atent la rugăciunile mele şi mă iubește atât de mult că S-a dat pe Sine. Sentimentul nostru de realizare cel mai mare este o călătorie spre un scop definit și împlinire.